Wakacje – obozy jeździeckie w Mochlu


Gospodarstwo agroturystyczne – Stadnina Koni „Pola” zaprasza wszystkich chętnych (pasjonatów jeździectwa, miłośników zwierząt i dobrej zabawy) na letnie obozy konne. Tu w cieple domowego ogniska i kameralnej, rodzinnej atmosfery odpoczniecie od zgiełku ulic, gwaru szkolnych korytarzy i blasku monitorów. Wspólnie spędzimy ten wspaniały czas korzystając z chwil relaksu, świetnej zabawy i dużej dawki jeździeckich emocji. Pełen niezapomnianych przeżyć program każdego z turnusów i zadowolenie naszych gości – to cel jaki zamierzamy zrealizować.


Obozy konne

– to także skierowany do wszystkich chętnych uczestników cykl warsztatów teoretyczno-praktycznych z różnych dziedzin wiedzy.


Polecamy zwłaszcza:

 • warsztaty z zakresu hodowli i obsługi koni,
 • anatomia koni i innych zwierząt gospodarskich, fenotyp, psychologia etc.
 • różne kierunki użytkowania koni oraz rodzaje sportów konnych,
 • sprzęt jeździecki i zaprzęgowy,
 • gospodarstwo rolne i kierunki produkcji rolnej,
 • maszyny rolnicze (konne i współczesne),
 • roślinność pól, lasów, łąk i pastwisk, środowisko wodne,

Ostatniego dnia turnusu odbędzie się quiz z nagrodami. Zakres quizu obejmie pytania dotyczące wiedzy zdobytej w trakcie wybranych warsztatów, a także z ogólnej wiedzy o stadninie i poznanych tu zwierzętach.


Zapewniamy całodobową opiekę. Organizowane u nas od wielu lat wczasy w siodle (zarówno letnie, jak i te zimowe) niezmiennie cieszą się sporym zainteresowaniem. Spełniając różne gusta i upodobania uczestników z troską i zrozumieniem staramy się sprostać stawianym nam wymaganiom. Uczestnicy jeździeckich wczasów w Mochlu liczą przeważnie od 9-16 lat i co za tym idzie mają różne potrzeby, umiejętności i kwalifikacje. Posiadamy aktualnie ok. 20 koni i kucyków. Wszystkie nasze „rumaki” są selekcjonowane w kierunku zrównoważonego charakteru i łagodności. Są spokojne i przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi (zwłaszcza z dziećmi), bowiem jak to często bywa w agroturystyce, odwiedzają nas wycieczki szkolne, grupy zorganizowane, ale także liczne (jak na wiejskie warunki) rzesze gości pragnących odwiedzić nasze mini-ZOO. Zawsze zwracamy szczególną uwagę, na właściwy i odpowiedni dobór koni do jeźdźców. Na miejscu właścicielka gospodarstwa, (instruktor jeździectwa z wieloletnią praktyką i stażem wyczynowego jeźdźca) – po sprawdzeniu aktualnych umiejętności jeździeckich uczestników wypoczynku – dokona przydziału wierzchowca uwzględniając także wiek i gabaryty jeźdźca. Program wczasów przewiduje poza wstępnym kursem „BHP w gospodarstwie i stajni” , zajęcia praktyczne z zakresu poznawania sprzętu jeździeckiego, psychologii koni, ich obsługi i pielęgnacji, podstaw zaprzęgów (latem bryczka, zimą sanie), dla chętnych uczestnictwo w porannych i wieczornych oprzętach. Codzienne jazdy konne uwzględniają, tak naukę „od podstaw” dla początkujących, jak i doskonalenie umiejętności jeździeckich (w tym elementy skoków i ujeżdżenia) dla tych bardziej zaawansowanych. Dzienna ilość godzin jazdy konnej jest uwarunkowana umiejętnościami, zaangażowaniem i możliwościami poszczególnych jeźdźców. W trakcie każdego turnusu wyjazd do Aquaparku lub nad Zalew Koronowski*. W programie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Polecamy także gry zespołowe i zabawy na świeżym powietrzu. Amatorów mocnych wrażeń i owianych aurą tajemniczości wieczornych ekspedycji zachęcamy do udziału w podchodach lub poszukiwaniu ukrytego skarbu. Spacery po okolicy (głównie do sklepu?) to od dawna pewny punkt programu.


* Koszt biletów wstępu pokrywają uczestnicy obozu. Oferta aktualna dla grup min. 10-cio osobowych.


Cenimy i szanujemy prawo każdego do wypoczynku i minimum swobody – dlatego nie spodziewajmy się tu pobudek o świcie, wojskowej dyscypliny i wysiłku ponad możliwości. Wakacje i ferie to czas relaksu, „wyluzowania” i „świętego spokoju” – więc jak chcesz pospać trochę dłużej lub nie masz na coś ochoty – my to uszanujemy! Domowa kuchnia, potrawy przygotowywane głównie na bazie zdrowych produktów wytwarzanych w naszym gospodarstwie – nie pozwolą nikomu odczuć tu głodu. Uczestnicy turnusów są kwaterowani w pokojach 4,5 osobowych z osobnymi łazienkami dla każdego z nich na korytarzu. Opiekę medyczną zapewniają Ośrodki Zdrowia w Sicienku (3km) i Kruszynie (6km).


Co zabrać?

 1. Legitymację szkolną
 2. Kask (NIE TOCZEK!) do konnej jazdy
 3. Spodnie (bryczesy) do jazdy konnej
 4. Obuwie do jazdy konnej
 5. Strój przeciwdeszczowy i kalosze
 6. Latem strój kąpielowy
 7. Latarkę
 8. Czapkę chroniącą przed promieniami słonecznymi.
 9. Leki, których stosowanie jest wskazane przez lekarza
 10. Środki przeciw ukąszeniom owadów, maści i materiały opatrunkowe na otarcia
 11. Kapcie
 12. Odzież odpowiednią do pory roku i wiejskich warunków
 13. Pieniążki na drobne wydatki : !!!

Cena nie obejmuje kosztów podróży uczestników do i z miejsca pobytu na turnusie. UWAGA: Dla stałych klientów oraz rodzeństw i zgłoszeń powyżej 3 osób - rabat w wysokości 50zł (30zł w przypadku turnusów 7-dniowych). Rabaty nie sumują się.


REZERWACJA MIEJSCA:

Ferie zimowe oraz obozy letnie w turnusach 7 lub 14 dniowych. Terminy i cennik dostępne na Facebooku, telefonicznie.


1. Prosimy zgłosić telefonicznie chęć rezerwacji na jeden z poniższych numerów kontaktowych.

+48 606-727-403,
+48 608-211-048Krystyna Drzewiecka Gospodarstwo Rolne,
Mochle 3,
86-014 Sicienko;
Wpłatę zadatku w ustalonej wysokości zrealizować na rachunek bankowy:
BGŻ SA 77 2030 0045 1110 0000 0127 2620

(W tytule prosimy wpisać: pobyt w gospodarstwie agroturystycznym oraz imię i nazwisko uczestnika, i jego adres.)


2. Następnie prosimy o telefoniczne potwierdzenie daty przyjazdu uczestnika.


3. Prosimy o pobranie dokumentów (przycisk "Pobierz Umowę" poniżej) i podpisanie przez prawnych opiekunów oraz przekazanie ich najpóźniej w dniu przyjazdu dziecka.


Zapraszamy na Facebook: Gospodarstwo Agroturystyczne POLA

Kontakt

 • Gospodarstwo Agroturystyczne - Stadnina koni "POLA"
  Mochle 3
  86-014 Sicienko
 • Telefon: 606-727-403
 • mochle@poczta.onet.pl
  www.mochle.pl

REKLAMA