Oferta dla szkół i przedszkoli


Gospodarstwo Agroturystyczne „Pola” w Mochlu, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w organizacji wycieczek szkolnych. W bieżącym sezonie mamy przyjemność zaprosić Państwa do skorzystania z cieszącej się coraz większym zainteresowaniem oferty warsztatów edukacyjno-przyrodniczych.


Ufamy, że nasze doświadczenie i wiedza dobrze przyczynią się do poszerzenia horyzontów myślowych i harmonijnego rozwoju Państwa podopiecznych oraz ułatwią realizację programów szkolnych.


Staramy się być otwarci na Państwa spostrzeżenia i uwagi, a radość odwiedzających nas dzieci jest dla nas czymś naprawdę ważnym. W trakcie kilkugodzinnych zajęć, pod opieką gospodarzy- miłośników przyrody, uczestnicy zgłębią tajniki wiedzy z dziedziny hodowli zwierząt gospodarskich i egzotycznych, poznają mechanizmy rządzące światem przyrody w środowisku wiejskim.


Tu nikt nie będzie się nudził.

Jednodniowe plenerowe warsztaty edukacyjno-przyrodnicze dla uczniów szkół podstawowych:

"ECHA WIEJSKIEJ ZAGRODY"

 

Celem warsztatów jest realizacja założeń programowych wychowania i kształcenia na poszczególnych etapach w zakresie edukacji przyrodniczej realizowanej poza szkołą. Zajęcia obejmą wybrane zagadnienia z takich bloków tematycznych jak: obsługa, pielęgnacja i żywienie zwierząt gospodarskich, analiza porównawcza cech fenotypowych i genotypowych zwierząt, aspekty ich anatomicznej budowy, zaprzęgowe użytkowanie koni – dawne maszyny rolnicze, pszczelarstwo (rola pszczół w przyrodzie, budowa ula pszczelego, sprzęt pszczelarski, charakterystyka rodziny pszczelej, produkty pszczele), uprawa roli, rośliny uprawne, roślinność pól, użytków zielonych i lasów, zwierzęta zamieszkujące różne typy siedlisk (las, środowisko wodne i użytki rolne), etc.


W sezonie polecamy także specjalne warsztaty dla szkół/beneficjentów programu Agencji Rynku Rolnego „Owoce w szkole” – „Wiem skąd się bierze to, co jem”. W programie spacer do sadu towarowego. Poznawanie różnych aspektów uprawy drzew owocowych (grusze i jabłonie). Wiosną niezapomniany widok kwitnących drzew, jesienią obserwacja zbiorów i przygotowania ich do zimowego przechowania, konsumpcja owoców.


Warsztaty prowadzone w formie zabawy, zajęć praktycznych i teoretycznych oraz spacerów w pobliżu gospodarstwa. Szczegółowy program dostosowany jest do wieku uczestników, warunków atmosferycznych (pogoda i pora roku) oraz stopnia przyswojenia podstaw programowych związanych z przyrodą.


Cena 30zł od osoby (grupy powyżej 25osób) obejmuje: warsztaty, przejażdżkę konną oraz ognisko (kiełbaska, bułka, herbata). Dla grup do 20 osób polecamy także warsztaty 2 dniowe z noclegiem (warunki do uzgodnienia).


Wycieczka jednodniowa dla przedszkoli:

"PRZYGODY MAŁEGO FARMERA"

 

PAKIET OBEJMUJE:


 1. Elementy wychowania dla poszanowania roślin i zwierząt zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej;
 2. Przejażdżka konna;
 3. Ognisko z pieczeniem kiełbasek (w cenie pobytu);
 4. Zwiedzanie gospodarstwa i poznawanie jego "czworonożnych mieszkańców". Dzieciom zapewniamy bliski i bezpieczny kontakt ze zwierzętami.


Ciekawe opowieści o pracy na roli i opiece nad zwierzętami sprawią, że pobyt w Mochlu będzie niezapomnianym pozytywnym doświadczeniem dla naszych "małych gości";


Cena dla grup dzieci w wieku przedszkolnym (powyżej 20 osób): 30zł/osoba.


NA MIEJSCU:
 • Mini-zoo (osły, muł, kozy, krowa, drób i in.;
 • Stadnina koni (ok. 30 sztuk, 8 ras);
 • Ogrodzony teren do indywidualnej aranżacji gier i zabaw plenerowych;

Proponowane imprezy jednodniowe trwają około 4 godzin. Podane ceny nie obejmują kosztów transportu do i z gospodarstwa. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu i uzgodnienie szczegółów pobytu.Kontakt

 • Gospodarstwo Agroturystyczne - Stadnina koni "POLA"
  Mochle 3
  86-014 Sicienko
 • Telefon: 606-727-403
 • mochle@poczta.onet.pl
  www.mochle.pl

REKLAMA